Inauguracja kampanii

4 maja, o godz. 11.oo rozpoczęliśmy w Lublinie pierwszą edycję kampanii „Rowerowy Maj”.
Inauguracja miała miejsce przed budynkiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Tumidajskiego. Mieści się tu Szkoła Podstawowa nr 44 i Gimnazjum nr 6, które zgłosiły do kampanii Rowerowy Maj łącznie 650 uczniów, co jest rekordem wśród wszystkich zgłoszonych do kampanii szkół w Lublinie. Pod szkołą pojawiło się mnóstwo rowerów przypiętych do ogrodzenia szkolnego, a bardzo wielu uczniów dojechało również na rolkach, hulajnogach lub deskorolkach. Pierwsi uczniowie otrzymali także kampanijne naklejki rowerowe, które następnie wkleili do własnych dzienniczków rowerowej aktywności i na plakaty klasowe.

Spotkanie przed szkołą było okazją by przedstawić szczegółowe zasady Kampanii oraz wspomnieć o problemie braku odpowiedniej ilości bezpiecznych stojaków rowerowych przed szkołami.

Była to też okazja by powiedzieć o programie praktycznej edukacji rowerowej dla szkół, którą Porozumienie Rowerowe z powodzeniem prowadzi od 4 lat w Lublinie.


W kampanii „Rowerowy Maj” w Lublinie bierze udział ponad 7000 uczniów z 32 szkół podstawowych i gimnazjalnych, co daje nam 3 trzecie miejsce w kraju pod względem liczebności uczestników i uczestniczek.


Organizatorem Kampanii jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka – Porozumienie Rowerowe w partnerstwie z Urzędem Miasta Lublin.

Galeria ze zdjęciami: rowerowymaj.lublinrowerem.pl/?name=gallery


O kampanii można było usłyszeć w prasie:

  • Radio Centrum
  • TVP Lublin
  • Dziennik Wschodni
  • Radio Lublin
  • Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021  TDNiCz - Paweł Cal.